Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Aşk-ı İngilizce

ingilizce

Şimdi koltuklarınızı dik konuma getirin ve dinleme pozisyonu alın.

Yaşadığımız yüzyılda İngilizce konuşamamak ne demek biliyor muyuz? Bence okuma yazma bilmemek veya hele de Bilgi Çağı dediğimiz bu yüzyılda bilgisayar kullanamamak gibi bir şey olsa gerek.. Artık evrensel bir dil İngilizce. Ve İngilizce bilememek demek dünyadan bihaber olmak demek benim gözümde. İnternete girip sayfaları tıkladığınız da bile göreceksiniz ki milyonlarca kitabın, makalenin, yazının, filmin, eğitim kaynaklarının vs. çoğu İngilizce.

Bugün çalıştığımız kurumlarda bile İngilizce bilmeyenlerin şansı yok neredeyse. Kaldı ki İngilizce bilenler bilmeyenlere göre çok daha fazla maaş alıyorlar. Hani diyoruz ya Türkçe bizim dilimiz! İşte bu İngilizce için geçerli değil maalesef. İngilizce ne sadece Amerikalıların ne de sadece İngilizlerin. İngilizce tüm milletlerin dili haline geldi. İngilizce bütün dünyaya ait artık. Çinliye, Japon’a, İspanyol’a, Almana ve hatta biz Türklere. Hepimiz bir dille bağlıyız birbirimize. İngilizce ile!

REKLAM

Peki nasıl öğrenmek lazım bu İngilizceyi? Özel bir yetenek olmalı mı sizce? Bence bu şarkı söylemek, gitar çalmak, futbol oynamak gibi bir şey değil. İngilizceye dair her şey pratik yapmaktan geçer. E bu pratiği nerde yapmalıyız? Pahalı kurslara gitmeli veya özel dersler mi almalıyız? Hayır elbette! İçerde değil dışarıda daha iyi öğrenebilir, daha çok pratik yapabiliriz. Dışarıda edindiğimiz yabancı bir arkadaş en azından konuşma bazında çok şey kazandırabilir bize.

İngilizce öğrenmek çalışmak ister, emek ister, uğraş vermek ister yolunda.. En başta eğlenceli gelmeyebilir, terletir belki yorar sizi. Sıkar zaman zaman.. Başarısızlıklar yıldırır bazen. Ama önemli olan düşünce bile doğrulmayı bilmek değil midir? Bu bir aşk gibidir.. Öğrenme aşkı varsa içinde engel tanımaz! Doğru.. Yeni bir dile alışmak yeni bir ortama belki yeni bir aileye alışmak gibidir. Ama alışabilmek imkansız değildir.

Şimdi sadece öğrenmek zorunda olduğunuz için değil, öğrenmekten zevk aldığınız, sizi mutlu ettiği için İngilizce öğrenin. Belki o zaman çok daha farklı olur her şey. . :)

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map