Buradasınız :    Genel İngilizce   Reading (Okuma)    

Atlanta GEORGIA (İngilizce – Türkçe Çeviri)

atlanta georgia

Erin Stevens Ennesser tarafından gönderilen ve yaşadığı şehri, yani Atlanta‘yı anlatan İngilizce bir yazıyı Türkçe çevirisi ile birlikte sayfanın devamında bulabilirsiniz.

Atlanta – Georgia (English)

My name is Erin and I’m a 27 year old woman living in Atlanta, Georgia. For those of you that don’t know where Atlanta is, we’re in the southeastern part of the United States. It’s just above Florida if you know where that is. Atlanta was the site of the 1996 Olympic Games and is Home to Coca-Cola. We are the heart of the south here in Atlanta and this means southern hospitality!

We always smile and greet people with warmness. Our traffic is pretty bad but we live with that too!! Our landscape is at the base of a mountain chain so its just a short drive to go hiking up in the hills. We have warm weather about 9 months of the year so if you like snow we aren’t the best city for that. We have several professional sports teams such as the Atlanta Braves and the Atlanta Falcons. Getting back to the culture, I would say we have a good mix of southern laid back types with the fast pace passion of a large city. If you’re young and like to party, we have a great downtown party district known as Buckhead that keeps people dancing until 4 am. We have a wide and diverse population of about 5 million people too but again our culture is a bit different that a lot of other American cities.

If you come to Atlanta, you should go eat at the Varsity, visit the Georgia Aquarium and the World of Coca-Cola and visit the Martin Luther King Center. There’s other sites to see here like Stone Mountain and the Margaret Mitchell house (Gone with the Wind) so it’s a fun place to see. We grow peaches and pecans better than anywhere in the world and our friendly natures make everyone want to stay or see us again.

So with that and since I sound like a tour guilde, I think I’ll say goodbye. Y’all have a wonderful week!

REKLAM

Erin Stevens Ennesser

Atlanta – Georgia (Türkçe)

Adım Erin ve Georgia Eyaleti’nin Atlanta şehrinde yaşayan 27 yaşında bir bayanım. Atlanta’nın nerede olduğunu bilmediğinizi düşünerek açıklayayım ki; Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğusundayız. Şayet Florida’nın nerede olduğunu biliyorsanız, hemen üzerindeyiz. Atlanta 1996 olimpiyat oyunlarının yapıldığı şehirdir ve Coca-Cola’nın evidir. Biz burada, Atlanta’da güneyin kalbindeyiz, ki bu güney misafir perverliği anlamına geliyor.

Biz her zaman gülümseriz ve sıcaklığımızla muhteşem insanlarız. Şehrimizde trafik oldukça kötü; fakat biz bununla da yaşıyoruz. Çevremiz sıradağlarla çevrili, bu yüzden tepelere tırmanmaya gitmek için araba ile kısa bir seyahat yeterli. Burada hava yılın 9 ayı sıcak geçer bu yüzden karı seviyorsanız en iyi şehir biz değiliz. Atlanta Braves ve Atlanta Falcons gibi bir çok profesyonel spor kulübümüz var. Kültürümüze gelecek olursak, biz büyük şehrin hızlı tutkulu yüzüyle Güneyin ilkel hayatının geride bırakıldığı iyi bir karışımız. Şayet gençseniz ve partileri seviyorsanız, şehrin Buckhead isimli kısmında insanların saat sabah 4’e kadar dans edebileceği büyük açık hava partilerimiz var. Bizim yaklaşık 5 milyon civarında geniş ve çok çeşitli ırklardan oluşan bir nüfusumuz var. Fakat tekrar söylüyorum ki bizim kültürümüz diğer bir çok Amerikan şehrininkinden farklıdır.

Eğer Atlanta’ya gelirseniz, Varsity’e yemek yemeye gitmelisiniz. Georgia akvaryumunu, Coca-Cola Dünyası’nı ve Martin Luther King Merkezi’ni ziyaret etmelisiniz. Stone dağlarını ve Rüzgar Gibi Geçti filminin arktisti Margaret Mitchell’in evi gibi görülebilecek diğer yerler de var. Biz dünyadaki herkesden daha iyi şeftali ve pecan (bir tür ceviz) yetiştiririz. Bizim arkadaş canlısı tabiatımız buraya gelen herkeste Atlanta’da kalma veya burayı bir daha ziyaret etme hissi uyandırır.

Evet, buraya kadar aynı bir tur rehberi gibi bilgi verdim. Ve artık sanıyorum ki hoşçakal deme zamanı geldi. Hepinize iyi bir hafta diliyorum!

Erin Stevens Ennesser

Atlanta ilginizi çektiyse ve fotoğraflarını görmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak fotoğraf albümünü görüntüleyebilirsiniz;

Fotoğraf Albümü : Atlanta, GA Photo Album

Eğitimi

Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2015

Yeni yıla sayılı günler kala, sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz kutlama mesajlarını Türkçe çevirileriyle birlikte yayınlıyoruz. Dilerseniz sayfanın devamında yer alan bağlantıyı kullanarak bu mesajları PDF formatında görüntüleyebilirsiniz.

Tanışma (İngilizce Günlük Konuşmalar)

günlük konuşma konseptine dayalı güncel tanışma diyaloğunu sizler için hazırladık. Aslı ve Cem aynı bölüme yeni kayıt yaptırmış iki üniversite öğrencisidir. Şimdi Aslı ve Cem

İngilizce Telefon Konuşmaları

Aşağıda karakterler arasında karşılıklı geçen telefon konuşmaları yer almaktadır. Telefon konuşmaları; resmi (in formal type) telefon konuşması ve resmi olmayan (in informal type) telefon konuşması

14 Şubat Sevgililer Günü Kutlama Mesajları

14 Şubat Sevgililer Günü için derlediğimiz kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Türkçe kutlama mesajlarının hemen altında karşılıkları yer almaktadır. Herkesin iyi bir gün geçirmesi dileğiyle :)

İngilizce Yeni Yıl Kutlama Mesajları – 2012

Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun! Yeni yıl (2012) herkese mutluluk getirsin. Sizler için yeni yıl / yılbaşı kutlama mesajları hazırladık. Hemen aşağıda hazırladığımız kutlama
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2021 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map