Buradasınız :    İngilizce Soru Bankası   Gramer Testleri    

Count and Non-Count Nouns

Count and non-count nouns yani İngilizce ‘de sayılabilen ve sayılamayan isimler ile ilgili aşağıda 10 adet soru bulunmaktadır. Hangi kelimenin sayılabilir ya da sayılamaz olduğunu işaretleyip, testi bitirdiğinizde doğru ve yanlışlarınızı görebileceksiniz.

  • Count : Sayılabilir isimler için kullanılır.
  • Non-count : Sayılamayan isimler için kullanılır.

Sayılabilen ve sayılamayan isimler hakkında yeterince bilginiz yoksa aşağıdaki linki tıklayıp, yazarlarımızdan Gürol YOKUŞ ‘un bu konu hakkında sizler için yazdığı, resimler ve sunumlar ile desteklemiş konu anlatımını inceleyebilirsiniz.

REKLAM

İlgili Sayfa : İngilizce’de Sayılabilen ve Sayılamayan İsimler

Not: Her kelimenin yanında “Google görsellerde ara” linki yer almaktadır. Bilmediğiniz kelimelerin yanında bulunan bu linke tıklayarak, ilgili kelime hakkında arama sonuçlarında çıkan resimleri görüntüleyebilirsiniz.

Count and Non-Count Nouns (Sayılabilen ve Sayılamayan İsimler) – TEST


4- Watermelon ( Google görsellerde ara! ) 

#1Hürrem19 Mart 2011, 13:16

Çok güzel birşey, ne güzel pratik yapıyporum, saolun.

#2Döndü22 Mayıs 2011, 13:14

ingilizce count and non-count konusu için teşekkürler

#3Çakır02 Haziran 2011, 20:20

Diğer konunuzdan sayılabilen sayılamayan isimleri öğrenmiştim burda da testi çözdüm ve başarılı konu anlatımınız sayesinde öğrenmişim demekki :D

#4Nuriye20 Temmuz 2011, 22:18

Count and Non-Count nouns Türkçesi ile sayılabilen ve sayılamayan isimler. Bana hep ilginç gelmiştir. Biraz daha eklemeler olabilir.

#5atakan05 Mart 2012, 14:54

keşke sbs de de böyle cıksa

#6Tarık29 Aralık 2014, 14:15

sayılabilir sayılamaz testini çözdüm karpuz tereyağı ve peynir ve yemek kelimelerinde hatalı çıktı karpuz ve tereyağı peynir nasıl sayılamıyo hadi yemek porsiyon olarak geçiyo diyelim hadi tereyağı da porsiyon geçiyo karpuz nasıl sayılamaz hadi dilim hesabı oluyo diyelim o havuç nasıl sayılır oluyo o da dilimleniyo biraz daha açıklayıcı olursak

"Count and Non-Count Nouns" için 6 yorum yapılmış.

Lütfen Adınız
İletiniz

*

Eğitimi

Sıfatlar ile İlgili Alıştırmalar

Aşağıda zıt sıfatlar, comparative ve superlative halleriyle ilgili alıştırmalar bulunmaktadır. Başlıktaki yönlendirmelere göre doğru şekilde doldurunuz. Alıştırmalar ile sıfatlar konusunda kendinizi sınamış olacaksınız. Not :

8. Sınıf İngilizce Testi

İlköğretim 8. Sınıf öğrecilerine yönelik hazırlanmış testi ile kendinizi sınayabilir, doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz.

İngilizce Kelime Oyunu (Animals)

Bugünkü yazımda sizler icin çok farklı bir aktivite hazırladım. Bir konuyu öğrenmeye çalışırken farklı bir şeyler arayanlardan mısınız? Bekleyin öyleyse, bu oyun tam da size göre!

8. Sınıf İngilizce Testi (Frequency Adverbs)

Start the test now and choose the correct answer! Good luck…

Present Perfect Tense Exercises / Quiz

Present Perfect Tense Exercises / Quiz adlı testi çözmeye başlamadan önce Present Perfect Tense konu anlatımı ya da tablosunu inceleyebilirsiniz : Present Perfect Tense konu anlatımı
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Önerilen Bağlantılar
Copyright © 2019 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map