Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Evde İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Sizde evde İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Evde ingilizce öğrenmek sanıldığı kadar kolay değil. Bu sürecin zor taraflarını ve nasıl üstesinden gelineceğini sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle İngilizce kursuna devam eden bir öğrencinin en büyük avantajını belirtmekle başlayalım. Bu kişi kursa belli bir ücret ödüyor, dolayısı ile bunun getirdiği bir yaptırım söz konusu oluyor. Yine sözü geçen kişi eğitim programından geri kalmamak için her dersi takip etmeye çaba gösteriyor. Bu yaptırımlar zinciri istikrarı beraberinde getiriyor. Evde kendi kendine İngilizce öğrenmek isteyen bir kişi ise serbest kalmanın dezavantajını yaşıyor. Dilediği zaman kalemi kağıdı bırakıp, farklı aktivitelere yönelmesi kaçınılmaz! Çevrenizde mutlaka duyduğunuz bazı diyalogları hatırlayalım;

  • Evde İngilizce öğrenmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.
  • İngilizce öğrenirken hangi kaynaklardan yararlanmalıyım?
  • İnternetten İngilizce öğrenebilir miyim?
  • Nasıl İngilizce çalışmalıyım?

İşte bu sorular ya da sorunlar öğrenme sürecine girmeden önce aşılmalı, gerekli kaynaklar temin edilmeli. Daha önce evde kendi başınıza çalışıp, dilediğiniz seviyeye gelemediyseniz bunu bir başarısızlık olarak görmeyin. Bundan tecrübe çıkarmak sizin lehinize olacaktır.

Buraya kadar okuduğunuza göre evde İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsunuz. O halde bütün her şeyi bir kenara bırakıp aşağıda linkini verdiğim sayfaları okuyun. Sakın “bu yazı uzun” deyip okumamazlık etmeyin. Unutmayın, bu süreç uzun ve zorlu bir serüven. Evde İngilizce öğrenmek için, önce bazı soruların yanıtlarını bulmanız gerekecek. İşte o sorular ve cevapları:

Yukarıda verdiğim linklerde mevcut konuları okuduğunuzu düşünüyorum. Konuların içinde bir çok sorunun cevabı barınmaktadır. Bu soruları kendinize sorduğunuzda net yanıtlar verebiliyorsanız işin en zor bölümünü tamamlamışsınız demektir.

REKLAM

Evde İngilizce Öğrenmek için Kaynaklar

Şimdi artık bilinçli bir öğrencisiniz. Evde İngilizce öğrenmek için size yardımcı olacak bir takım kaynakları tavsiye edeceğim.

1- Daylight Genel İngilizce Eğitim  Seti

Daylight Genel İngilizce Eğitim  Seti, sizi sıfırdan başlayıp belli bir noktaya kadar taşıyabilir. Bu seti inceleyen biri olarak bir kaç noktaya değinmek istiyorum. Eğitim seti video anlatımlardan oluşuyor ve bu + puan. Ancak anlatım – ders anlatımını sunan öğretmenlere göre değişiklik göstersede – pek akıcı değil. Bunu bir kenara koyarsak mutlaka faydasını göreceksiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak örnek tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Ayrıca konu dağılımlarını video altında bulacaksınız.

İlgili link : Daylight Genel İngilizce Eğitim Seti

2- Rosetta Stone

Bir diğer set ise Rosetta Stone, bu seti şiddetle tavsiye ediyorum. “Evde İngilizce öğrenmek istiyorum ama nasıl?” diyorsanız, sanırım en iyi yanıtlardan biri bu olacaktır. Setin bir çok dil desteği mevcut. Burada uzun uzadıya yazıp sizi sıkmak istemiyorum. Pratik olarak aşağıdaki video,  set hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Rosetta Stone Tanıtım Video : http://goo.gl/3u6vA

3- Hikaye Kitapları / Bookworms Club Stories

Bu kitaplar mutlaka arşivinizde olmalı;

Hikaye Kitapları – Bookworms Club Stories

Bu kitaplar Oxford Üniversitesi Yayınları tarafından hazırlanmış ve oldukça akıcıdır. Ayrıca öğretme tekniği açısından bir çok İngilizce hikaye kitabına kıyasla daha başarılıdır.

Ve sonuncusu..

En önemli unsur tartışmasız “istikrar” dır. Nitekim konu başında bunun önemine değinmiştim. İstikrarı sağlayabilmek için öncelikle İngilizce öğrenmekten zevk almalısınız.

  • İngilizce müzik dinlemek..
  • İngilizce kitap, dergi, gazete okumak..
  • İngilizce film, dizi vb. izlemek..

Yukarıda saydıklarım günlük hayatınızın bir parçası olmalıdır.

Son olarak sayfanın en altında sağda yer alan “Önerilen Bağlantılar” kısmını inceleyerek nette erişebileceğiniz; sizin için seçtiğimiz İngilizce eğitimi ne destek veren sitelere ulaşabilirsiniz.

“Evde İngilizce öğrenmek istiyorum” adı altında yazmış olduğum bu konu içinde; kurs, özel ders ve yurtdışı eğitimine yer vermedim. Nitekim konu başlığı ile alakasız olacaktı. Evde kendi kendine çalışarak İngilizce öğrenmek isteyenler için umarım faydası olmuştur paylaştıklarımın. Umarım bir gün İngilizce öğrenip sitemizde yazarlık yapmak istersiniz :)

#1zahide02 Ağustos 2011, 21:23

evde ingilizce öğrenmek herkes ister. Bende istiyorum. Bakalım sizin siteniz sayesinde neler olacak.

#2roymand08 Ağustos 2011, 01:25

evde ingilizce öğrenmek biraz zordur tabiki öğrenilmez diye bir kural yok ama kursa gitmek gerekir interaktif cd ler dvd ler web siteleri çeşitli kitapçıklar destekleyici olarak kullanılabilir

#3mrtogz08 Ağustos 2011, 01:42

güzel paylaşım olmuş,bende çok çabaladım evde öğrenmek için,ama ilk 1 haftada sıkılıp bıraktım:)

#4burak93308 Ağustos 2011, 21:53

Evde ingilizce öğrenmek gerçekten mümkün ama çok gayret gerekiyor. Verdiğiniz bilgiler ve birazda gayretle bu iş mümkün

#5Forbidden Colours13 Ağustos 2011, 21:10

bu şekilde günde heralde yarım saat çalışma ile baya bir başarı gelebilir.

#6Aslan08 Eylül 2011, 04:34

Güzel bir makale, tebrikler.

#7Arda 7-B24 Eylül 2011, 10:52

Ben 7. sınıfa gidiyorum. Annemin ısrarları sonucu cumartesi sabahı ingilizce ödevimi yapmak için araştırmaya koyuldum. Aslına bakarsanız ben ingilizce öğrenmek istemiyorum :)

#8foophiphera02 Aralık 2011, 15:20

Her şey güzel anlatılmış ama bunların işe yarayacağını düşünmüyorum. Ben 4 aydır evde ingilizce öğrenmeye çalışıyorum. Ama hala giriş seviyesindeyim. Nedenine gelince evde tek başınıza düzenli çalışamıyorsunuz. Kaldı ki soru soracak kimseniz dahi yok. Hocam ben bunu anlamadım diyemezsiniz. Her şey paraya bakar bu bir gerçek. Param olsa evde oturup ingilizce çaışmak yerine giderim Londraya hem gezerim hem eğlenirim, hemde ingilizce öğrenirim.

#9Anonim22 Ocak 2013, 01:14

ingilizce öğrenmek kolay zannediyoruz ama bunca zor şartlar altında gerçekten kolay değil

"Evde İngilizce Öğrenmek İstiyorum" için 9 yorum yapılmış.

Lütfen Adınız
İletiniz

*

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Önerilen Bağlantılar
Copyright © 2018 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map