Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Kelime Öğrenme Sitesi – WordTest

Bu yazımızda, ingilizce kelime öğrenme tekniği hakkında faaliyet gösteren bir web sitesi olan WordTest.com hakkında bilgiler aktaracağız.

WordTest Nedir?

Yabancı dil öğrencilerinin en fazla zorlandıkları, sıkıldıkları ve zaman harcadıkları, ancak bir dilin tartışmasız en önemli bölümü olan kelime öğrenimi üzerine geliştirilmiş çok etkili ve eğlenceli bir yöntemdir.

Bilimsel testleri ODTÜ Hazırlık öğrencileri üzerinde yapılmıştır. Test sonuçları bu yöntem ile diğer yöntemlerden 3 kat daha fazla kelime öğrenildiği, öğrenilenlerin 6.5 kat daha kalıcı olduğu ve bir kelime öğrenmek için 3 kat daha az zaman harcandığını göstermiştir.

WordTest.com dünyada yalnızca kelime öğrenme üzerine açılmış ilk ve tek sitedir. Kendi geliştirdiği orijinal yöntem ile bu alanda dünyanın lider sitesidir. Sürekli yapılan yenilemeler ile de alanı yönlendirme misyonunu sürdürmektedir.

Nasıl Kullanılır?

REKLAM

WordTest.com kompleks teknik altyapısına karşın neredeyse hiç bilgisayar bilgisi olmayanların bile rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Kullanımda zaman ve mekan bağımsızlığı yaratmak amacı ile tüm sistem sadece internet üzerinden erişilebilir bir yapıya büründürülmüştür.

Kişiye özel çalışan bir program olması nedeniyle öncelikle kullanıcının kendini sisteme tanıtması (kullanıcı kaydı yaratması, üye olması) gerekmektedir. Bu aşamadan sonra kendisine gönderilen şifre ile WordTest.com ana sayfasında yer alan “Kullanıcı Sayfası Girişi” bölümünü kullanarak sadece kendisine özel oluşturulan “Kullanıcı Sayfasına” giriş yapar. Burada kullanıcının çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan değişik bölümler yer almaktadır. Kullanıcının kelime öğrenme çalışmasını yapacağı bölüm “Test Alanı”dır. Test alanı odaklanmanın ve öğrenmenin maximize edilmesi için oldukça sade tasarlanmıştır. Arayüzlerde ise tek yapılması gereken kendi belirlediği konfigürasyona sahip testleri çözmektir. Bilimsel bir program kullanan WordTest.com’da testlerin belli bir kullanım şekli bulunmaktadır. Bu kullanımın nasıl olacağı ise “Kullanıcı Kılavuzu” kısmında tüm detayları ile aşama aşama anlatılmaktadır.

İlgili Siteyi İncelemek İçin: wordtest.com

Bu yazının bir kısmı ya da tamamı, aşağıdaki kaynaktan aktarılmıştır
İlgili link: http://www.wordtest.com/index.php
#1Spider12 Ocak 2011, 01:06

Arkadaşlar daha önce wordtest üyeliği alan oldumu? faydalı olduğunu düşünen var mı? boşa para vermek istemiyorum

#2Crazyboy06 Şubat 2011, 04:22

Wordtest üyeliği olan arkadaslarım oldu. Beginner ve intermediate seviye için oldukça faydalı tavsiye ederim.

#3Neco01 Nisan 2011, 02:36

Bence hiç faydalı değil uzak durun derim

#4zorbey25 Mayıs 2011, 14:02

wordtest sitesinde şu anda dolaşıyorum daha siteye giriş yapmadım denemedim de bedava dene yazan yerden test etmek istiyorum ingilizce öğrenme çabamda belki yardımcı olabilirler ama tabiki denemeden bir şey diyemem

#5çılgın17 Haziran 2011, 15:04

wordtest kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. bir kere sürekli yenilenen bir site. içerik bakımından zengin. paranın hakkını veriyorlar.

#6Soner26 Haziran 2011, 19:06

wordtest hakkında olumlu bir yorum yapabileceğimi sanmıyorum. Paranızı daha yararlı şeylere harcayın. wordtest para tuzağı

#7zeki02 Temmuz 2011, 17:26

Daha önceden ingilizce kelime öğrenme programı vermiştiniz gayet güzeldi. Wordrest adlı kelime öğrenme siteside gayet güzel çok teşekkür ederim.

"Kelime Öğrenme Sitesi – WordTest" için 7 yorum yapılmış.

Lütfen Adınız
İletiniz

*

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Önerilen Bağlantılar
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map