Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

İngilizce Öğrenmek İstiyorum Diyorsanız Bu Yazımızı Mutlaka Okuyun

Bugün size İngilizce öğrenmek için etkili ve eğlenceli bir yöntem önereceğiz. Bu yöntem ingilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için de uygulanabilir bir yöntem. Ancak daha çok verim elde etmek istiyorsanız biraz gramer bilgisi işinizi kolaylaştırabilir. Peki nedir bu yöntem?

İngilizce dublaj filmler, diziler vb. izlemek! Yanlış duymadınız. Ancak burada izlemekten kastımız biraz farklı. Buna daha çok öğrenmek diyebiliriz. Bunu yaparken asıl üzerinde durmamız gereken nokta şu: Videoları çift altyazı ile izlemek. Ama nasıl?

Çift Altyazı Oynatım Örnek Görüntü

Yukarıda resmini gördüğünüz program işinizi görecektir. Yapmanız gereken iki altyazıyı aynı anda çalıştırmak. Bu sayede ekranın altında (opsiyonel) Türkçe altyazı çalışırken, üstünde ingilizce altyazı buna eşlik edecek. Altyazı senkronizasyonunda bir problem yoksa eş zamanlı olarak iki dili birbiri ile karşılaştırabilirsiniz. Örnek resmimizde görüldüğü üzere bu yöntemin uygulanabilirliği oldukça basit. Bu uygulamanın en zahmetli yanı ise klavye ya da mouse yardımı ile izlediğiniz videoyu sık sık durdurmak zorunda kalıyorsunuz. Haliyle iki altyazıyı aynı anda takip edebilmek pek kolay olmayacaktır. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz üzere oldukça etkili bir yöntem.

REKLAM

Her ne izleyecekseniz bunun bir seri olmasını tavsiye ederiz. Mesela Lost, Prison Break, Fringe vb. diziler oldukça uzun serilerdir ve sürükleyici olduklarını kabul edersek bu aktivite sizin için daha keyifli ve bunun sonucunda istikrarlı bir hale gelebilir. Görerek, işiterek ingilizce öğreneceksiniz. İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız, kendinize biraz zaman verin. Bir kaç saat bu şekilde video izleyip bir beklenti içerisine girmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Uzun vadede ingilizce kelime dağarcığınızında gözle görülür bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Kulak dolgunluğu kazanabilir, cümle yapılarını benimsemeye başlayabilirsiniz.

Aşağıda bulunan indirme linkleri içerisinde programa ait detaylar mevcut. Bunun dışında çift altyazı desteği ile ilgili problem yaşarsanız bu konu altında -yorum kısmında- sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sorularınıza en kısa zamanda cevap verilecektir.

  • Lisans: Freeware / Ücretsiz
  • Dosya İçeriği: Kurulum Dosyası
  • Dosya Boyutu: 14.4 MB
  • İndirme Linkleri: gezginler.nettamindir.com
#1Werty3412 Ocak 2011, 01:01

Bu yöntemi deniycem. inşallah dediğiniz gibi faydası olur teşekkürler

#2CMD01 Nisan 2011, 02:38

ingilizce öğrenmek için olmasada böyle bir program arıyordum :) teşekkürler

#384lüyüz26 Mayıs 2011, 01:29

ingilizceyi daha rahat öğrenebilmek için bir çok yöntemi denedim bunu da deniycm

#4Fatmagül03 Temmuz 2011, 16:58

bende ingilizce öğrenmek istiyordum ve alt yazılı film, dizi ve çizgi film izlemeye başladım. Süper yararı oluyor. Tavsiye ederim.

#5Safak03 Ekim 2011, 20:56

ingilizce ogrenmek icin mukemmel bir teknik. cok tesekkur ederim herkese, cok faydali bir konu gercekten.

#61v1y04 Temmuz 2012, 22:21

2 dilde birden açamıyorum ben programı?

#7ilkay04 Temmuz 2012, 22:27

KMPlayer’ı 2 altyazı ile çalıştırmak için (ilk altyazıyı ekledikten sonra) yapmanız gereken;

Oynatıcı üzerinde mouse ile sağ tıklayın > Altyazılar > Altyazı Dilleri > 2nci Altyazı > Altyazı Çağır..

yolunu izledikten sonra 2. altyazıyı seçiniz.

#8flexbilisim21 Ocak 2015, 11:44

Verilen bilgi için tesekkürler

"İngilizce Öğrenmek İstiyorum Diyorsanız Bu Yazımızı Mutlaka Okuyun" için 8 yorum yapılmış.

Lütfen Adınız
İletiniz

*

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Önerilen Bağlantılar
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map