Buradasınız :    Download   English Documents    

İngilizce Sıfatlar ile İlgili Dökümanlar

Sayfada İngilizce sıfatlar ile ilgili çeşitli pdf dokümanlar ve dokümanlara ait açıklamalar yer almaktadır. İhtiyacınız olan dokümana ait linki tıklayın ve bilgisayarınıza kaydedin.

İngilizce Sıfatlar – PDF 1 ——————————————–

Aşağıda sıfat halleri bulunan kelimelere bazı ekler ekleyerek onları  isim haline çeviriniz.

Örnek : weak sıfatını şöyle isim yapabiliriz;

weak (zayıf) + ness =  weakness (zayıflık)

Anlamlarını ögrenerek hepsini sırası ile  isim haline çeviriniz.

PDF Doküman 1 : Adjectives (Sıfatlar)

İngilizce Sıfatlar – PDF 2 ——————————————–

Bu aktivitemizde birtakım sıfatlar ve isimler verilmiştir. Her sıfatın uygun geldiği bir isim bulunmaktadır. Sizlerden hangi sıfatın hangi isme geldiğini bulmanızı istiyorum.

örnek : useful advice (faydalı öğüt)

useful sıfatı advice ismi ile kullanılırsa mantıklı oluyor.

Şimdi de diğerlerini siz yapınız.

PDF Doküman 2 : Adjectives (Sıfatlar)

İngilizce Sıfatlar – PDF 3 ——————————————–

Preposition (edat) konusunda boşluk doldurmaca şeklinde hazırladıgımız bir testimiz bulunmaktadır. İngilizce ‘de sıfat ya da fiillerle beraber kulllanılan, onlara yapışık gibi duran prepositions (edat) ları hatırlayın. Boşluklara cümledeki fiil ve sıfatları göz önünde bulundurarak uygun prepositions (Edat) ları yerleştiriniz.

REKLAM

PDF Doküman 3 : Adjectives (Sıfatlar)

İngilizce Sıfatlar – PDF 4 ——————————————–

Aşağıdaki tabloda ikiye bölünmüş cümleler bulunuyor. Cümlenin ilk tarafı ile ikinci tarafını anlamlı şekilde birleştiriniz. Bunu yapraken de hangi sıfatın hangi preposition aldıgını göz önünde bulundurunuz.

örnek : I was very  suprised at his choice of candidates.

PDF Doküman 4 : Adjectives (Sıfatlar)

İngilizce Sıfatlar – PDF 5 ——————————————–

İngilizce’de aşırı noktadaki sıfatlar : İngilizcede Ölçü & Limit sıfatları

İngilizcede çoğu sıfatın uç noktada bir karşılıgı daha vardır. Mesela, İngilizce “small”  küçük demek; “tiny” ise aşırı küçük demek. İngilizce’de tiny, small sıfatının uç halidir. İngilizce sıfatları onların aşırı halleri ile eşleştiriniz.

PDF Doküman 5 : Adjectives (Sıfatlar)

İngilizce Sıfatlar – PDF 6 ——————————————–

İngilizce oyun : Kızma biraderin İngilizcesi burada. İngilizce oyun oynamak isteyenler!  İngilizce sıfatları ve zıtlarını öğrenmek için ideal bir oyun. Oyun şöyle oynanır. Zarı atıp ilerleyin ve üzerine geldiniz ingilizce sıfatın zıttını söyleyin. Söylerseniz bir daha atın. Başarılar..

PDF Doküman 6 : Adjectives (Sıfatlar)

Eğitimi

TOEFL Writing Topics and Model Essays

TOEFL Writing Topics and Model Essays Toefl writing bölümü sandığımız kadar kolay değil. Bunun için örnek çalışmalar yapmamız gerekir. Bu dokümanda bazı toefl soruları ve örnek

Zamanlar Tablosu (Table of English Tenses)

Öznur UÇAN tarafından hazırlanan zamanlar tablosu nu incelemek için sayfa sonundaki linki takip edebilirsiniz. eğitimi için verdiği destekten dolayı Öznur Hanım’a teşekkür ederiz. Not:

İngilizce CV / Özgeçmiş Örneği

CV / özgeçmiş iş hayatına güzel bir başlangıç yapmak için atmamız gereken ilk adımdır. Kendimizi özet bir şekilde tanıtan, gerçekçi ve net bir CV / özgeçmiş

Check Your Vocabulary for IELTS

Check Your Vocabulary for IELTS Bu kitapçık, IELTS writing leri için vocabulary hazinenizi geliştirmeyi amaçlıyor. İçinde edebiyat, sanat, teknik, coğrafya, kültür vs. gibi konularda kelime alıştırmaları

Sıfatlar ile İlgili Alıştırmalar

Aşağıda zıt sıfatlar, comparative ve superlative halleriyle ilgili alıştırmalar bulunmaktadır. Başlıktaki yönlendirmelere göre doğru şekilde doldurunuz. Alıştırmalar ile sıfatlar konusunda kendinizi sınamış olacaksınız. Not :
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map