Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Neden İngilizce Öğreniyoruz, Öğrenmeliyiz?

Neden İngilizce öğreniyoruz, öğrenmeliyiz?

Bir şeyi öğrenmek için her zaman bir sebep ararız. “Neden öğreneyim ki?” sorusunun tatminkar bir cevabını almadan bir şey öğrenmeye pek yanaşmayız. Evet, dil öğrenirken de birey neden öğrenmesi gerektiğini kavrarsa gayreti ve güdülenmişlik düzeyi daha yüksek olur. İngilizce ‘nin sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. “Neden İngilizce öğreniyoruz, öğrenmeliyiz?” diyenler için İngilizce öğrenmede ön plana çıkan üç neden..

Neden İngilizce öğrenmeliyiz? / Seyahat fırsatları;

Seyahat Fırsatları

İngilizce öğrenmemizdeki en itici güç, sizin bir yetişkin olarak yapabileceğiniz seyahat fırsatlarıdır. Seyahate bir ülkeye gidip de orada İngilizce konuşmayan insanlara rastlamak pek mümkün gözükmüyor artık. Birçok insan artık çekinmeden başka ülkelere tatile gidiyor ve orada yabancı insanlarla anlaşabilmenin mutluluğunu İngilizce ile yaşıyor. Ya da derdini anlatamamın sıkıntısını İngilizce bilmemek yüzünden çekiyor. Hatta kendi ülkesinde İngilizce bilmemenin sıkıntısını çeken kişiler bile mevcut. Çiğköfte dükkanına gelen İngiliz müşterilerine servis yapamayan, derdini anlatamayan Salim usta gibi. Şayet İngilizce öğrenmek için plan yapsaydı “başka bir dilde anlaşabilme”nin mutluluğunu ve zevkini tadacaktı. Kısaca ülke ayrımı yapmanıza gerek kalmadan seyahat yapmanın zevkini doya doya yaşamak istiyorsanız, tatile çıkmadan İngilizce öğrenmeye başlayın.

REKLAM

Neden İngilizce öğreniyoruz? / Kariyer olanakları;

Kariyer Olanakları

Tamam da ben seyahate çıkmıyorum ki demeyin. İngilizce öğrenme sebebimiz sadece seyahate çıkmak ile kısıtlı değildir. İngilizce öğrenmek kariyerinizde sizi ileriye taşıyacak ve sizi diğerlerinden farklı kılan bir unsur olacaktır. İngilizce konuşabilmeyi iş şartı olarak öne süren birçok şirket bulunmaktadır. İşe başvururken üzerimizde takım elbiseden çok bize yardımı olacak olan şey İngilizce bilgisidir. Artık global düşünmek zorundayız. Meslekler de globalleştiği için ve global dünyanın dili İngilizce olduğu için şu saniyeden itibaren İngilizceyi öğrenmeye başlamalısınız.

Neden İngilizce öğrenmeliyiz? / Dersler ve sınavlar;

İngilizce Yeterlilik Sınavları / Okuldaki İngilizce Derslerimiz

Kpds, TOEFL gibi sınavlarla hem maaşımızı arttırabiliriz hem de özellikle İngilizce yeterliliği isteyen devlet kurumlarına iş başvurusu yapabiliriz. Kpds sınavından alınan puana göre dil tazminatlarına bir göz atabilirsiniz. Unutmayın bir kere kazandıktan sonra ömür boyu bu dil tazminatı maaşınıza yansıyacaktır.

  • A+: 100-96 puan brüt: 74,34 TL net: 73,85 TL
  • A: 95-90 puan brüt: 55,76 TL net: 55,39 TL
  • B: 89-80 puan brüt: 37,17 TL net: 36,93 TL
  • C: 79-70 puan brüt: 18,59 TL net: 18,46 TL

İngilizce öğrenmek üç nedenle bitecek kadar basit değil elbette. Bu yazının serileri gelecektir. Peki ya sizin İngilizce öğrenme sebebiniz nedir? Elvis Persley, Bob Marley dinlemek için mi? Work & Travel ile Amerika’ya gitmek için mi?

Araştırmamıza katkıda bulunun : Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map