Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Podcast Nedir? İngilizce Öğrenirken Nasıl Yaralanabiliriz?

Bugün sizlere bahsetmek istediğim şey İngilizce öğrenimine adım atmak veya var olan İngilizcenizi geliştirmek amaçlı kullanabileceğiniz, podcast ismiyle kullanıcılarla buluşan yeni stil mp3 dosyalar…

Kullanımından veya diger detaylara değinmeden önce, gelin  bi sözcük anlamına bakalım:

Podcast terimi Apple’ın ürettigi mp3 müzikçalar İpod ismindeki ‘Pod’ ve İngilizce de yayın anlamına gelen ‘broadcast’ sözcüğündeki ‘cast’ kelimelerinin birleşiminden türetilmiştir. Sözlükler, terimi ‘’Radyo yayını ya da benzer bir programın internetten çekilebilir ve kişisel ses cihazlarından dinlenebilir hale gelmesini sağlayan dijital kayıt’ şeklinde açıklamışlardır.

Kullanımına gelirsek gayet basittir zira, kullanıcıların sadece internet aracılığı ile dosyaları otomatik şekllde bilgisayralarına indirmeleri ve dilerlerse, bu indirilmiş dosyaları yine otomatik olarak mp3 çalarlarına aktarabilmeleri gibi gayet basit adımlar içerir.

Üstelik; indirdiğiniz podcast’ leri boş bi cd ye yazdırabilir, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz sıklıkla dinleyip İngilizceyi hem daha eğlenceli bir hale getirip, daha etkili bir şekilde öğrenebilir hem de mevcut İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

REKLAM

Günümüzde podcast kavramının bu kadar yaygınlaşması yanısıra hem  ilginç hem de yararlı bulunmasının sebebleri; dilde ki otantiklik (günlük ve  doğal dil kullanımı),  çok fazla çeşitlilik (her seviyede her dilde ve konseptte podcast bulma olanağı) aynı zamanda erişebilirlik ve tarafınızdan taşınabilirlilik özellikleridir. Bu nedenlerdendir ki, dünyada podcast kavramı akıl almaz bir şekilde populerliğini katlaya katlaya artırmaktadır.

İste, size indirebileceğiniz bi kaç tane podcast yazılımı..

Yukarıdaki linklerde mevcut, ücretsiz podcast yazılımlarına biraz göz atarak sizde, podcast dünyasının kapılarını aralayıp, İngilizceyi daha  keyifli aynı zamanda naturel kılıp, dilde kısa zamanda nasıl da etkinleştiğinize tanık olabilirsiniz.

Unutmayın, dil öğrenimi ilk etapta dinleme (input) ile başlar , peşinden dili üretme süreci (output) devreye girer, bunun içindir ki, yapacağınız dinleme aktiviteleri sizin için olağanüstü önemlidir.

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2021 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map