Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Şarkılar ile İngilizce

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında İngilizce öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Dil pratik ile öğrenilir. Bir bebek düşünün. Önce kelimeler çıkar ağzından. ”Anne” der, ”baba” der ve yavaş yavaş daha fazla kelime kullanabilir hale gelir. Zamanla da ana dilinde mükemmel aksanı yakalar.

Peki, yurt dışına çıkma imkanı olmayan ancak İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmek için izlenebilecek yollar nelerdir?

Bu konuda izlenebilecek yollardan biri şarkı dinlemekten geçer. İngilizce şarkıların analizini yapmak, şarkıda geçen kelimeleri öğrenmek ve sonrasında da bu şarkıyı defalarca kez dinlemek; İngilizce iletişiminizi ilerletme konusunda oldukça etkili yöntemlerden biri olacaktır. İngilizce şarkılar öğrenmek ne tür avantajlar sağlar?

Vocabulary (Kelime) : Şarkı sözleri kolay kolay unutulmayacaktır. Hayatınız boyunca defalarca kez dinleyerek eğleneceğiniz bu şarkılar içerisinde yer alan kelimeler de zihninize işleyecektir. Böylece kelime hazineniz yükselecek, kendinizi ifade tarzınız güçlenecektir.

REKLAM

Pronunciation (Söyleniş Pratiği) : Şarkılar, şarkı da geçen kelimelerin nasıl telaffuz edildiklerini size en iyi şekilde öğretirler. Ana dili İngilizce olan birinin ağzından söylenen bir şarkı size kelimeleri algılamanızda büyük kolaylık sağlar.

Listening (Dinleme) : Şarkılardan daha iyi bir dinleme pratiği sanırım akılda kalıcı olmayacaktır.

Tek yapmanız gereken sevdiğiniz şarkının sözlerini yazdırmak ve bilmediğiniz kelimeleri sözlükten bulmak. Sonra şarkıyı ya da şarkıları sürekli dinlemek. İşte bu kadar. Böylece dinleme, anlama, kelime bilgisi ve hatta dilbilgisi çalışabilecek ve eğlenerek İngilizce öğrenebileceksiniz.  Böylece hem birbirinden güzel şarkıları dinleyecek hem de kulağınız açısından son derece doğru alıştırmalar gerçekleştirmiş olacaksınız. Düzenli olarak çalışmanız halinde ne kadar hızlı öğrenebileceğinize inanamayacaksınız. Bu şekilde zamanla kendinize güveniniz artacak. İletişim kurmanız kolaylaşacaktır.

Sıra Sizde

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka

Yabancı Dil Dersi Müfredatı Değişiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı yabancı dil dersi müfredatını değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni modelde öğrenciler 5’inci sınıftan itibaren yabancı dil eğitimi almaya başlayacak. Her yıl bir üst kura geçecek
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2021 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map