Buradasınız :    Articles (Makaleler)    

Yeni Başlayanlar İçin “Adım Adım İngilizce Öğrenmek”

Globalleşen dünyada İngilizce öğrenmek artık herkes için bir zorunluluk haline geldi. Kimi okulundaki sınavlar için, kimi iş yerinde yükselmek için, kimi akıcı konuşabilmek için İngilizce öğrenmek zorunda.

Bu durumda İngilizce’yi NASIL öğreneceksiniz? Amaçlarınıza nasıl ulaşacaksınız? Hep beraber bu konu üzerinde çalışalım. İlk önce amacımızı açık ve net bir şekilde ifade edelim;
İngilizce öğrenmek, sizin için neden önemli?

 • İngilizce öğrenmenin sizin için önemli oluşunun temelinde yatan sebepler neler?
 • Eğer başarılı olamazsanız, bu ne anlama gelecek?
 • Başarılı olursanız ne olacak?
 • Bu sizin ve sevdikleriniz için ne anlama gelecek?

İngilizce öğrenmekte başarı sizin için ne anlam ifade ediyor?

 • Ek para?
 • İş güvenliği?
 • Karne?
 • Kariyerinizde yükselme?
 • Maaşınıza zam?

İngilizce öğrenmekteki başarınızda kim etki görecek?

 • İngilizcenizi geliştirdiğinizde en çok kim etkilenecek?
 • Aileniz, arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız, sevdikleriniz..
 • Bu onları nasıl etkileyecek?

İngilizceyi öğrendikten sonra kendinizi nasıl hissedeceksiniz?

Bu soruları kendinize sorun, cevapları sizin İngilizce eğitiminde ne kadar başarılı olmanız gerektiğini, NEDEN İngilizce öğrenmeniz gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Peki, neden İngilizce öğrenmeniz gerektiğini kavradınız. Zaten biliyordunuz ve artık harekete geçmelisiniz. Bundan sonraki aşama, kendinizi değerlendirmek olmalı. Aşağıdaki maddeleri 1-10 arasında puanlayarak, değerlendirin.

REKLAM

 • Şu anki İngilizce seviyeniz?
 • Şu anki stres seviyeniz?
 • İngilizce öğrenmek için ne yapmanız gerektiğini ne kadar biliyorsunuz?
 • İngilizce bildiğiniz konusundaki şu anki özgüveniniz?
 • Özgüveninizi arttırmaktaki becerinize olan inancınız?
 • Daha iyi İngilizce öğrenmekteki kararlılığınız?
 • Net bir planınız olmuş olsaydı ve tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilseydiniz ve bu planı disiplinli bir şekilde takip etseydiniz, önünüzdeki 30 gün içinde elde etmeyi umduğunuz olası en iyi sonuç ne olurdu?

Gelecekte nasıl bir İngilizce bilgisine sahip olmak istediğinize dair NET bir vizyona sahip olmalısınız. Örneğin, kendinize güvenerek İngilizce konuşmayı istiyor olabilirsiniz. İş toplantılarına gitmek, ürün tanıtırken yabancı ortaklarınıza ürününüzü iyi ve anlaşılır bir İngilizce ile takdim etmek isteyebilirsiniz. İngilizce bilginiz ile endişe duymadan kendinizi rahat ifade etmek istiyor olabilirsiniz. Bu sizin vizyonunuz olabilir.

Kendinize daha fazla güvenerek İngilizce öğrenme ve konuşma hedefinize ulaşabilmek için ise bir şeylerden vazgeçmeye HAZIR olmalısınız. Hedeflerinize ulaşmak için bir şeylerden vazgeçmelisiniz. Fedakarlıkta bulunmanız gereken şey belki zamandır. Belki biraz da paradan fedakarlık etmelisiniz veya enerji, veya belki biraz çaba. Her ne ise hedefe ulaşabilmek için önemli olan bir şeylerden vazgeçmeniz gerektiğine inanmanız.

Artık NEDEN İngilizce öğrenmeniz gerektiğinin farkındasınız ve harekete geçmeniz için hiçbir engel kalmadı. Çünkü artık bir şeylerden de fedakarlık yapacağınızı biliyorsunuz. Bir sonraki yazımda nasıl İngilizce öğrenimine başlamanız gerektiğini, nereden start alacağınızı anlatacağım.

Eğitimi

İngilizce Konuşmak İçin

konuşmak için basit ama etkili kuralları bir makale şeklinde hazırladım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde bu işin göründüğü kadar zor olmadığını öğreneceksiniz. İşte o kurallar: Çok fazla

Şarkılar ile İngilizce

Yurt dışında öğrenmiyorsanız, telaffuz ve anlama sorunu yaşıyorsunuz demektir. Mükemmel bir dilbilgisine sahip olsanız bile pratik imkanınız olmaması sebebiyle iletişim kurma sorunu ile karşı karşıya

VOSCREEN Nedir? Nasıl Çalışır? – Röportaj

Voscreen Nedir? Nasıl çalışır? Kurucusu Deniz Dündar kimdir? Voscreen kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor? Bu ve buna benzer bir çok soruyu sizler için sorduk. Vocsreen hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda...

Adem Özbay ile İngilizce Öğrenimi Üzerine Bir Söyleşi

Son zamanlarda kişisel gelişim üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Adem Özbay yabancı dil öğrenme sistemimizin değişmesi gerektiğini vurguluyor.

İngilizce Kelime Öğrenmek için WordTaboo

Tesadüfen ziyaret ettiğim bir site – kelime öğrenme sistemi– hakkında faydalı bir röportaj hazırladık sizler için. WordTaboo adlı bu siteyi inceleyenleriniz, hatta siteye üye olanlarınız mutlaka
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map