Buradasınız :    Download   English Documents    

Zarflar ile İlgili Dökümanlar (Adverbs)

Sayfada İngilizce zarflar ile ilgili 6 adet doküman yer almaktadır. Bu dokümanlar ile İngilizce Zarflar konusunda kendinizi sınayabilirsiniz. Öncesinde ilgili dokümana ait açıklamaya yar verilmiştir.

—————————————————— 1

Aşağıdaki tabloda verilen zarfları sizin için anlamlı olan bir cümle içinde kulanın! Her bir zarf için tabloda bir boşluk verilmiştir. En orijinal cümleleri yazan oyunu kazanacaktır!

PDF Doküman 1 : Adverbs of Degree

—————————————————— 2

“Ne işle meşgulsünüz!”
İşte bu bölümümüzde bir adet dolduracagımız bir tablo mevcut.  Tablodaki soruları sırası ile sınıf arkadaslarınıza sorunuz ve sonra siz de cevaplayınız. soruları cevaplarken “her zaman, sık sık, asla, bazen” gibi zarfları kullanınız.
örnek: I usually go swimming (ben genellikle yüzmeye giderim)
Diğer soruları sorup boşlukları doldurunuz.

PDF Doküman 2 : Adverbs of Freq Communicative

—————————————————— 3

REKLAM

Aşağıda sizin için bir bulmaca bulunuyor; “kelime ve zarf bulmaca”. İki adet grup var. ilk grupta verilen zarflara uygun olarak başına bir fiil getireceksiniz.

PDF Doküman 3 : Adverbs and Verbs Word Find

——————————————————4

Arkadaşlar yaşasın! Artık Bingo oyununu İngilizce oynayabileceksiniz. Bingo oyununun İngilizcesi işte burada.  İlk başta verilen kelimeleri bir torbanın içine koyun, teker teker çekin. Kim kartını ilk tamamlarsa İngilizce Bingo oyununu kazanır. İngilizce Bingo oyunu oynamak için asağıdaki dosyaları kullanabilirsiniz.

PDF Doküman 4 : Adverbs Bingo

—————————————————— 5

İngilizce alışkanlıklar ve günlük işler

“KİM NE YAPAR?” TESTİ

Arkadaşlar aşağıda verilen soruları arkadaşlarınıza sorunuz. Sorduğunuz soruya önce kendi yanıtınızı yazınız. Sonra arkadaslarınızdan kim evet yaparım cevabı verirse onun adını kenara yazınız.

PDF Doküman 5 : Movies Adverbs of Frequency

—————————————————— 6

ZARFLAR KELİME KARIŞTIRMA OYUNU

Aşağıda harfleri karışık halde verilen kelimelerin her biri zarftır. Onları düzenlemek sizin işiniz. Bu karışık harfleri  anlamlı birer zarf  haline çeviriniz.

Örneğin; YLISUB : BUSILY

PDF Doküman 6 : Adverbs Word Scramble

Eğitimi

TOEFL Writing Topics and Model Essays

TOEFL Writing Topics and Model Essays Toefl writing bölümü sandığımız kadar kolay değil. Bunun için örnek çalışmalar yapmamız gerekir. Bu dokümanda bazı toefl soruları ve örnek

Zamanlar Tablosu (Table of English Tenses)

Öznur UÇAN tarafından hazırlanan zamanlar tablosu nu incelemek için sayfa sonundaki linki takip edebilirsiniz. eğitimi için verdiği destekten dolayı Öznur Hanım’a teşekkür ederiz. Not:

İngilizce CV / Özgeçmiş Örneği

CV / özgeçmiş iş hayatına güzel bir başlangıç yapmak için atmamız gereken ilk adımdır. Kendimizi özet bir şekilde tanıtan, gerçekçi ve net bir CV / özgeçmiş

Check Your Vocabulary for IELTS

Check Your Vocabulary for IELTS Bu kitapçık, IELTS writing leri için vocabulary hazinenizi geliştirmeyi amaçlıyor. İçinde edebiyat, sanat, teknik, coğrafya, kültür vs. gibi konularda kelime alıştırmaları

Sıfatlar ile İlgili Alıştırmalar

Aşağıda zıt sıfatlar, comparative ve superlative halleriyle ilgili alıştırmalar bulunmaktadır. Başlıktaki yönlendirmelere göre doğru şekilde doldurunuz. Alıştırmalar ile sıfatlar konusunda kendinizi sınamış olacaksınız. Not :
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2020 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map