Buradasınız :    Sınavlara Hazırlık   TOEFL    

TOEFL Kaynak Kitap Önerileri

Sayfanın devamında; TOEFL nedir? Sınav hangi alanları kapsamaktadır? TOEFL için yararlanabileceğiniz kaynak kitaplar hangileridir? gibi sorular ve cevaplar yer almaktadır. Öncelikle hatırlamak amacıyla TOEFL nedir, tanımını yapalım.

Test Of English As a Foreign Language kelimelerinin kısaltılmış hali olan TOEFL, ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce bilgi düzeylerini belirlemek için yapılan sınava denir.

Dünyanın birçok yerinde bulunan kolej, üniversite ve uzmanlık alanlarına girişlerde TOEFL sınavının etkisi çok büyüktür.  Hatta çoğu yabancı şirket, eleman alımında TOEFL puanını incelemektedir.

TOEFL Sınavında Hangi Alanlar Vardır?

Listening : Bu alanda, kişinin Amerikan İngilizce’sini duyma yolu ile anlama düzeyi belirlenir.

Structure (Grammar) : Bu alanda, kişinin İngilizce dil bilgisikurallarına ne kadar hakim olduğu belirlenir.

Reading : Bu alanda, kişinin İngilizce dilinde yazılmış makale, hikaye gibi okuma parçalarını anlayıp; yorumlama düzeyi belirlenir.

Writing : Bu alanda, kişiye verilen herhangi bir konuda kişinin kendisini yazılı olarak ifade etme düzeyi belirlenir.

Yukarıda, TOEFL sınavında karşımıza çıkacak alanlara kısaca değindik. Şimdi bu sınavlara hazırlanırken kullanabileceğimiz güzel kaynaklardan bahsedelim.

TOEFL Kaynak Kitap Önerileri

Aşağıda sizler için araştırılmış 4 adet TOEFL kaynak kitap önerisi yer almaktadır. Ayrıca sizler tarafından önerilen TOEFL kaynaklarını (kitap) sayfanın devamına ekleyebiliriz. Bunun için sayfada bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Sayfada bahsi geçen kaynaklardan daha önce yararlandıysanız yine bu konu hakkındaki görüş ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Developing Reading Skills for Proficiency at ÜDS KPDS YDS and TOEFL

TOEFL2007 ylında, Prof. Özcan DEMİREL ve İ. Hakkı MİRİCİ tarafından hazırlanan kitap 494 sayfadan oluşmaktadır.

Bu kitap ile, KPDS ve TOEFL gibi dil düzeyini belirleme sınavlarında karşınıza çıkacak olan Reading (Okuma) alanlarına çalışabilirsiniz.

Okuma alanlarına çalışırken bilmeniz gereken önemli teknikleri (tarama, ana fikri bulma, konu ile ilgili kanılara varma, parçadan çıkarımlar yapabilme) de edinmiş olacaksınız.

Konuların 10 üniteye ayrılmış bir şekilde işlendiği kitapta, 300 adet TOEFL ve KPDS sorusu da bulunmakta.

TOEFL- KPDS Test Teknikleri

Kaynakİ. Hakkı MİRİCİ tarafından hazırlanan kitap, KPDS ve TOEFL sınavlara hazırlanan kişilerin kendilerini bu sınavda karşılarına çıkacak her alanda hazırlamalarını sağlamayı amaçlıyor.

Özellikle Dinleme(Listening) alanına hazırlıkta kullanabileceğiniz özel CD’si de size yararlı olacaktır.

 

Building Skills for the TOEFL iBT Combined Book with MP3 CD (Second Edition)

KitapPaul Edmunds, Nancie McKinnon ve Jeff Zeter tarafından hazırlanan kitap; TOEFL’da çıkmış sorulara çok benzer soruları sizlerle buluşturuyor.

Sınavda çıkacak olan tüm alanları içerisinde bulunduran kitap, çıkmış sorular ile bu sorulara çok yakın soruları size sunarak sizi sınava hazırlıyor.

Özel olarak hazırlamış oldukları CD’leri ile de dinleme bölümüne sizi iyi bir şekilde hazırlıyor.

Tüm soru tiplerini de sizlere sunarak, tüm eksiklerinizi tamamlıyor.

Longman Preparation Course for the TOEFL® Test: Next Generation (IBT)

ÖnerilerDeborah Phillips tarafından hazırlanmış olan kitabı aldığınızda ayrıca konu anlatımların ve alıştırmaların olduğu bir CD setine de sahip olacaksınız.

Deneme sınavları ile kendinizi sınava tam anlamıyla hazır edeceksiniz.

İçerisinde tam 8 adet mini test bulunan bu kaynakta 2 adet TOEFL denemesi de bulunmakta.

Eğitimi

TOEFL ile IELTS Sınavı Arasındaki Farklar

TOEFL ile IELTS sınavı arasındaki farklar hakkında bilgi vermekte olan makale aynı zamanda Akademik IELTS ve Genel IELTS arasındaki farkı açıklamaktadır. Konu hakkında detaylı bilgiyi sayfada bulabilirsiniz.

TOEFL Writing Topics and Model Essays

TOEFL Writing Topics and Model Essays Toefl writing bölümü sandığımız kadar kolay değil. Bunun için örnek çalışmalar yapmamız gerekir. Bu dokümanda bazı toefl soruları ve örnek

Sentence Completion Questions (E-Book)

TOEFL , IELTS , KPDS , YDS ve ÜDS sınavlarına hazırlananlar için cümle tamamlama soruları! Cümle tamamlama, paragraf sorularını yapmanız için bol bol alıştırma çözmelisiniz! E-Book

CBT (The Computer – Based TOEFL Test) Nedir?

İlk olarak TOEFL Test’inin amacı nedir, buyrun ilk olarak burdan başlayalım; TOEFL Testi, anadili olmayan kişilerin ’deki yeterliliğini ölçmek amacıyla kullanılan ve güvenirliliği tüm dünya
Daha Fazla Sonuç
İletişim Bilgileri

VIP ile Ücretsiz Eğitimi

dil eğitimine yönelik dersler ve materyallerin yanı sıra 4. sınıf , 5. sınıf , 6. sınıf , 7. sınıf , 8. sınıf , 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanmış konu anlatımları yer almaktadır.

Bizi Takip Edin!
facebook twitter rss katalog
Copyright © 2021 vip.com All rights reserved Privacy Policy Powered by WordPress Site Map